AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Rikthimi i aknthit të Nëntorit, plasin memet në rrjet: Ndaje mendjen, nga gripi apo nga tërmeti

Tërmeti i mbrëmjes së sotme ishte i fortë dhe njerëzit kanë dalë në rrugë për të shmangur incidentet apo ngjarje që mund të dëmtojnë jetën e tyre dhe të familjarëve, kjo edhe për shkak të asaj çfarë përjetuam në Nëntorin e kaluar ku fatkeqësish humbëm shumë njerëz.

Ndërkohë, diçka tjetër e cila ka ndikuar janë ngjarjet që raportohen nga bota ku Turqia është në ethet e lëkundjeve sizmike, pasi tërmeti i pak ditëve më parë ka marrë jetën e mbi 40 njerëzve.

Pak para se të ndodhnin lëkundjet në vendin tonë që sipas IGJENIUM ishin 4.9 ballë, në Kuba sapo kishte rënë një tërmet, më i forti në historinë  e vendit raportojnë mediat e huaja, me magnitudë 7.7 ballë e që rrezikon seriozisht shfaqjen e ndonjë tsunami.

Por tërmeti nuk është një dukuri që varet nga njerëzit mbi të gjitha e për këtë, ka edhe njerëz që e tejkalojnë me humor dhe ironi, dhe mirë bëjnë pasi kjo shmang në njëfarë mënyre panikun dhe frikën.

Më poshtë janë disa nga reagimet e para komike në rrjet:

(F.GJ/FAXWEB.AL)

A do i përgjigjeni thirrjes së Presidentit Meta për të dalë në shesh në 2 mars në mbrojtje të demokracisë dhe Kushtetutës së vendit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *