Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Rakip Suli i zuri zyrën, reagon me shpejtësi Mziu: Bashkia u vodh me forcë!

Kryebashkiaku i ri i Kamzës Rakip Suli, ka hyrë ditën e sotme në ambientet e bashkisë, pak pasi këshilltarët e rinj thyen bravën e derës dhe e hapën me forcë.

Menjëherë pas këtij veprimi, ka reaguar edhe ish-kryebashkiaku për 12 vite i kësaj bashkie, Xhelal Mziu i cili shkruan se ky institucion është vjedhur forcërisht nga socialistët.

Vidhet forcerisht nga Socialistet, institucioni i Bashkise Kamez.Ne oren 16.05 minuta Keshilltaret qe u betuan se do te japin kontributin e tyre per te miratuar vendime te rendesishme per qytetaret e Kamzes, te ndihmuar nga militantet e Partise Socialiste dhe Personalisht nga Shefi i Komisariatit Nr.5 Sali Skura dhe ndihmesit e Tij thyen xhamat e deres se jashtme dhe duke shperthyer ate me force duke treguar se me cfare qeverisje lokale do te perfaqesohet qyteti i Kamzes.”- shkruan Mziu.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *