Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Përplasjet në Astir, merret i pandehur ish-deputeti demokrat

Ish-deputeti i Partisë demokratike, Klevis Balliu është marrë i pandehur lidhur me akuzat që ishin ngritur pak ditë më parë kur edhe u mbajt në komisariat.

Më datë 16 Tetor Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë detyrim paraqitjeje për të 10 banorët e Astirit që u arrestuan, mes tyre dhe ish-deputetin demokrat Klevis Balliu.

Arrestimet e protestuesve janë kryer pas ndryshimeve në Kodin Penal , ku bllokimi i rrugëve për të protestuar konsiderohet vepër penale dhe dënohet deri në 3 vite burg.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *