Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Kokaina në Durrës/ Gentian Malindi djali i avokatit të njohur, sherri i bujshëm dhe mesazhet kërcënuese për Sokol Ballën

Një sasi prej 137 kilogramë kokainë është zbuluar në portin e Durrësit, ndërsa biznesmeni Gentian Malindi është shpallur në kërkim nga ana e policisë.

Malindi ka qenë i arrestuar dhe më parë për një sasi të konsiderueshme lëndësh narkotike, e llojit hashash, që dyshohet se e tregtonte nga Lazarati drejt Durrësit.

Faxweb.al mëson se Gentiani është djali i avokatit të njohur durrsak Ilir Malindi. Ky i fundit dhe vetë nuk është një emër i panjohur për mediat, pasi u arrestua nën akuzën se përndiqte me sms kërcënuese gazetarin Sokol Balla.

Pak ditë pas arrestimit të tij masa e dhënë ishte ajo e detyrimit të paraqitjes, pasi nuk cilësohej si person me rrezikshmëri.

Balla kishte realizuar një emision për marrëveshjen e detit me Greqinë në vitin 2015 dhe avokati Malindi i kishte dërguar SMS informuese. Balla më pas i është përgjigjur duke i thënë ‘ik mos më shkruaj më’. Më pas mësohet se komunikimi i Ballës dhe avokatit ka degjeneruar në fyerje dhe ofendime banale.

SMS-te e shkëmbyera, publikuar nga avokati i arrestuar në profilin e tij në FB:

Sokol.Eshte diskutuar per se ju nderprete biseden per te keqiat qe na vijne nga shteti qe na ka shpallur lufte.Thuhet se greket leshuan ujrat per te shpetuar vet dhe na i ngopen neve.Verifikoeni dhe mos u beni skllav i armiqve tane greket ashtu si kriminelet Berisha dhe Nano.av.Ilir Malindi
………
Sokol Balla.Mire ik dhe mos na caje tr.. me keto sms e tua se na hape barkun.
……….
Sokol ,nuk je i edukuar.Me vjen keq per gjuhen qe flet.Ate fjale mere mbrapsh dhe se bashku do diskutojme me gjuhe tjeter.Une di si flas me njerz te fjalorit tuaj djalosh.Pergjigja e gazetarit ne kete menyre eshte jashte cdo etike Balla.Ne se del ne TV duhet te regullosh fjalorin me qytetaret per cfar do mendimi dhe pyetje.Paske guxim te madhe o Balla.Edukou ne fjalorin tend prej rrugacesh.av.Ilir Malindi.
……….
Sokol Balla.Mir ik q.. dhe mos me shkruaj me se do perfundosh ne burg per kercenimet si ai kolegu yt.Te fala nga Sokoli,sherbetori i sa teme.
………
Nuk te kam kercenuar djalosh por gjuha jote perbene fyerje.Mbase nje dite do te takoemi dhe do kuptosh se ke gabuar rende me keto fyerje te poshtra.av.Ilir Malindi
……….
Sokol Balla.Do vije per vizite ne spitalin e Elbasanit po pasi te me premtosh se do pishe ilacet.Dhe hera e fundit,mos shkruaj me.kercenim apo jo kete pastaj tregoja policise se duhet te jeshe dhe avokat mbi nivelin e leshit.
………….
Sokol.me vjen keq per kete fjalor.av.Ilir Malindi
……
Sokol Balla.Mos ma rr…Dhe mos me shkruaj me te thashe.
………
Zoti Balla.kisha deshire tju takoja.Nuk me besohet qe perdoret ate fjalor.Jam autor i dy librave “Kosova eshte imja” dhe “Lufta ime”.Tani fus ne shtyp 26 volume me titull “US of Albania” mbi 600 faqe volume rreth 16000 faqe te gjitha dhe ta dini se jam cilesuar zyrtarisht person i rrezikshem per sigurine kombetare te Greqise.Themelues i Sherbimit Sekret te Kosoves pa llogaritur te tjerat.Doja te flisnim per fyerjet qe me bete duke fyer edhe nenen time 83 vjecare.Nuk do tju shkruaj por une dua te sqaroem me ju per fjalorin teper fyes per nje gazetar si ju.Me lini vendin e takimit dhe me kerkoni falje per ate fjalor.av.Ilir Malindi
…………
Sokol Balla.Ore ti je keq me ilacet.Ore merr vesh mos me shkruaj me.Ofendimet i nise ti dhe sigurisht more pergjigjen qe meritove.Mos guxo me te me shkruash se pastaj do te marresh tamam ate qe meriton.As me rr… fare per ty dhe librat e tu.Sa per rrezikshmerine tende,provoje!
……………….
Ose je i semure ose vuan nga deliri i madheshtise.Besoj se do takoemi.av.Ilir Malindi
…………………..
Sokol Balla.Ik ore k… i cmendur.Mos me shkruaj me or budalla se jam me femijet e mi dhe po pushoj.Ik more idjot delirant shkoj beje libra me komplote dhe ajde me shkruaj mesazhe qe te kandidoj per President.Une vuaj vetem nga nje semundje,nuk i duroj dot idjotet delirant.E kam te pa sherueshme prandaj ske per te pase asnje shanc per tu takuar me mua.Por tani do njoftoj policine qe te rrish nja dy dite ne qeli.
…………….
E perfundojme kete bisede dhe shkofshe larte e me larte.Qellimi im si shikues i TV ku punon ti ishte thjeshte nje pergjigje.Me vjem keq dhe e mbyllim kete bisede perfundimisht.Kalofsh mire.av.Ilir Malindi
………….
Sokol Balla.Pergjigjen mere nga ekrani.Dhe njehere me gjithe semundjen qe ke,e di shume mire cpo te them.Moooos guxoo tme shkruash.Mos guxo te me dalesh para.Mbaji mend mire keto fjale!Une ne ekran jam Sokol Balla jashte ekranit njeri si gjithe te tjeret dhe ske asnje te drejte te me shqetesosh apo kerkcenosh.Se do maresh pergjigjen e merituar si qytertar dhe si cun tirone.Mere psikopatine dhe rrezikshmerine tende dhe fute ku ta duash ti.
……………….
Ju faleminderit per pergjigjen.Secili e vlerson veten e vet.Une nuk di te fyej apo poshtroj te tjeret.Cao.av.Ilir Malindi

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *