Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Pas árrestimit për abuzim s*ksual me të miturën, lirohet nga burgu Izmir Duraku

Një ditë pas árrestimit të tij nga SHÇBA, Shefi i Komisariatit të Pòlicisë në Fushë Arrëz Izmir Duraku është liruar nga burgu.

Burime bëjnë me dije se prokuroria e ka cilësuar të paligjshëm arrestimin e tij, dhe se nuk ka gjetur prova të mjaftueshme që e dënojnë Izmir Durakun. Ai është lënë i lirë dhe ka lënë ambientet e paraburgimit.

Duraku ishte kallëzuar së fundmi nga vajza e cila pretendon se është abuzuar s*ksualisht, në prani dhe të një psikologu, dhe kjo nuk ishhte hera e parë që ai denoncohet për një vepër të tillë. (Lexo edhe ketu, akuzen e mbeses se Martin Camajt).

Sipas njoftimit të SHÇBA, ka dyshime të forta se në prill 2015 vajza është ngacmuar s*ksualisht nga shefi i Pòlicisë Izmir Duraku, atë kohë Specialist i Hetimit të Krimit, ku kishte shkuar për të denoncuar përdhùnimin që i kishin bërë disa persona të tjerë, punonjës të shtëpisë së fëmijës ne Shkodër.

”SHÇBA ndaloi I.D., me detyrë aktuale Shef i Postës se Pòlicisë ne Fushë Arrëz, në DVP Shkodër, i dyshuar për veprën penale “Marrëdhënie s*ksuale me dhùnë me të rritura”. Materialet iu kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për hetime të mëtejshme.

Ndërkohë autoritetet shtetërore dhe organizata jo fitimprurëse kanë marrë në mbrojtje shtetasen duke e strehuar dhe duke u përkujdesur, në një Qendër Sociale”, thuhej në njoftimin e mbrëmshëm të pòlicisë. Dëshmia e vajzës pritet që të bëhet publike mbrëmjen e sotme në një studio televizive, emision i cili është regjistruar disa ditë më parë, dhe pas tij vajza është strehuar në një qendër sociale.(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *