Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

LAJM I FUNDIT/ Aksídent me një të plágosur réndë, informacionet e para për ngjarjen

Një aksídent ka ndodhur në aksin Elbasan-Godolesh ku një mjet tip ‘Golf’ ka përplásur një motorçikletë e për pasojë është plágosur réndë drejtuesi i kësaj të fundit.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme ndërsa Pólicia po merret me hetimin e shkaqeve dhe rerthanave të ngjarjes.

Drejtuesi i motorçikletës është dërguar në Spitalin Rajonal të Elbasanit për të marrë ndihmën e parë mjekësore ndërsa ende nuk bëhet i ditur emri i tij.

Një tjetër aksident i réndë ndodhi pasditen e sotme në Gramsh duke i marrë jetën shoferit të automjetit, Bujar Carciu. Ai punonte me një furgon për linjën e fshatit dhe makina humbi kontrollin duke dalë nga rruga për shkak të një defekti teknik.

Të lénduarit nga áksidenti janë identifikuar si Shaban Paja 67 vjeç, Reardio Blogu 25 vjeç, Amarildo Barjami 22 vjeç dhe Noli Kotorri 33 vjeç. Ky i fundit ka pësuar thyerje të kërcirit, ndërsa të tjerët janë në gjendje të qëndrueshme.

(FF.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *