Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

DOKUMENTI/ Në kërkim për 3 vepra penale, Ministria e Brendshme i jep miliona lekë tender Agim Kajmakut

Ministria e Brendshme ka shpallur fituese të një tenderi për mirëmbajtjen e lulishtes tek Qendra Spitalore Universitare ‘Nënë Tereza’ në shumën 5 milionë lekë kompaninë ‘Kajmaku SHPK’ ndërsa ish-kryebashkiaku i Vorës është në arrati prej 3 muajsh.

Pavarësisht se Agim Kajmaku ndodhet në arrati për shkak se kërkohet nga drejtësia për falsifikim dokumentash dhe mashtrim në formular, bizneset e tij mund të marrin pjesë në tendera shumëmilionëshe madje edhe të shpallen fituese.

Në dokumentet e siguruara nga Faxweb.al, konstatohet se gara zhvillohet për të marrë tenderimin e mirëmbajtjes së hapësirave të gjelbërta në ambjentet e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”.

Tenderi është hapur me datë 30.12.2019 dhe fituesi i tij është shpallur biznesi “Kajmaku SHPK’.

“Shërbim i mirëmbajtjes së sipërfaqeve të gjelbërta, për Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” me fond limit të marrëveshjes kuadër 5.774,844 lekë pa TVSH dhe me afat kohor për ekzekutimin: Duke filluar nga data e lidhjes së kontratës/kontratave sipas kërkesës së Autoritetit Kontraktor, brenda afatit 12 muaj të lidhjes së Marrëveshjes Kuadër”, shkruhet në formolarin e njoftimit të operatorëve ekonomikë të suksesshmëm në marrëveshjen Kuadër në varësi të Ministrisë së Brendshme.

Ndërkohë, tenderi i shpallur me datë 30.12.2019 është firmosur nga Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Brendshme, Plarent Ndreca, fituesi i tij është shpallur 21 ditë më vonë, pikërisht më 20 Janar dhe fituesi i tij ‘Kajmaku SHPK’ më datë 20.01.2020, mes 5 aplikantëve të tjerë me shumën 5.006,625 lekë pa TVSH.

Gjithashtu duhet thënë se tenderi i është dhënë ‘Kajmaku SHPK’ në 30 dhjetor, në kohën kur kompania ishte në duart e gruas së ish-kryebashkiakut të Vorës, Merita Kajmakut.

Agim Kajmaku i kaloi shumicën e aksioneve të shoqes në 17 korrik në momentin që mori dhe mandatin për të qenë i zgjedhur lokal në krye të bashkisë Vorë.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *