AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Zyrtare/ Kush janë yjet?! Anglia publikon listën e lojtarëve për ndeshjen ndaj Kosovës

Trajneri i kombëtares së Anglisë, Garet Sauthgejt, e ka vendosur tyashmë se kë do të zbresë në fushën e lojës në ndeshjen ndaj Kosovës.

Ai  ka publikuar ditën e sotme, listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet me Malin e Zi dhe Kosovën, të vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020.

Anglia nuk e ka siguruar matematikisht kualifikimin në Europian dhe kështu ka grumbulluar shumë yje për këto sfida.

Kejn, Sanço, Sterling, Maguajër, Hudson-Odoi, Rashford, Tripier, Çamberlejn, janë disa nga yjet që Sauthgejt ka zgjedhur të marrë me vete për këto ndeshje, jo shumë të vështira në letër.

Palët politike u ulën në tavolinë për Reformën Zgjedhore, mendoni se është arritur një marrëveshje mes liderëve kryesorë dhe për çështje të tjera?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *