Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

“Zonë lufte”/ Pamje shokuese nga New York-u, pacientë të shtrirë korridoreve e mjekë që luten për…

New Yorku po kalon një nga mopmentet më të vështira të historisë së tij si pasojë e përballjes me koronavirusin.

Numri i vdekjeve nga COVID-19 në SHBA është të paktën 4076 persona, sipas zyrtarëve të shëndetësisë, ndërsa vetëm në New York numërohen mbi 1500.

Mediat kanë publikuar pamje kaotike ku njerëzit kanë mbushur spitalet dhe shumë prej tyre po kurohen në korridore ndërkohë që rrugët e qytetetit janë tërësisht të zbrazura dhe shërbimet e transportit të pezulluara.

Pamjet e dala nëpër mediat amerikane por jo vetëm tregojnë pacientë të shtrirë në shtretër në korridoret e spitalit, në Brooklyn. Një mjek i dëshpëruar e përshkroi situatën si një ‘luftë mjekësore’ dhe kërkojnë më shumë ventilatorë dhe pajisje mbrojtëse.

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *