Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Lulzim Basha nënshkruan marrëveshjen e parë me PAA, ‘kushti’ që i vendosi Agron Duka

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nënshkruar marrëveshje me aleatin e Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Dukën për zgjedhjet e 25 Prillit. Burime për Faxweb.al bëjnë me dije se Duka i ka kërkuar Bashës që të ketë një vend të sigurtë në listën e Durrësit.

Ndër të tjera, mësohet se PAA do të ketë kandidatë pjesë të listave në 12 qarqe. Ndërkohë, kryedemokrati Lulzim Basha po vijon takimet me aleatët e tjerë.

Këtë të mërkurë, kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu duket se nuk priti Bashën dhe prezantoi 36 kandidatët për deputetë në qarkun e Tiranës. Teksa bënte prezantimin në mbledhjen e aktivit, Mediu lëshoi një mesazh për Bashën duke i thënë se marrëdhënia në koalicion duhet të jetë reciproke dhe cdo parti duhet të vlerësohet në bazë të peshës që ka. (Lexo)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *