FlashKosovaSportTe FunditTe Gjitha

Zgjat vetëm disa minuta gëzimi për Kosovën, barazojnë britanikët dhe kalojnë në avantazh

Ekipi përfaqësues i Kosovës e ka nisur me një gol spektakolar sfidën e sotme ndaj Anglisë duke shënuar në minutën 0:50 me anë të Valon Berishës.

Ka zgjatur shumë pak gëzimi i Kosovës në Angli, teksa “Tre Luanët” kanë barazuar shifrat në 1-1 me kokë, teksa autori i gafës që i dhuroi “Dardanëve” golin, Keane, i cili pasoi me kokë për sulmuesin e Manchester City, që nuk fali ngjitur me portën.

Më pas, kapiteni i “Tre Luanëve”, Harry Kane, në të 18’ shënon edhe golin e tretë të takimit dhe të dytin për vendësit.

 

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *