Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashRajoniTe FunditTe Gjitha

Zaev dhe Tsipras do të nominohen për çmimin “Nobel”

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, dhe i Greqisë Alexis Cipras, pas arritjes së Marrëveshjes së Prespës do të propozohen për Çmimin Nobel të Paqes për vitin 2019.

Nominimin e Zaevit dhe Ciprasit do ta shpall nesër në Shkup fituesja e çmimit Nobel për Paqe në vitin 2015, Ouided Bouchamaoui. Ceremonia e të nominuarve do të mbahet në Universitetin FON, shkruan Alsat.

Marrëveshjen e Prespës, në të cilën nënshkruesit dhe ndërmjetësuesit investuan energji të madhe, e shoh si një proces tepër të rëndësishëm që meriton të nominohet për Çmimin Nobel të Paqes. Edhe Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Guterres ditëve të fundit e ripërsëriti se kjo Marrëveshje duhet të shihet si një shembull për zgjidhjen e problemeve në botë”- tha Bouchamaoui.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.