Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Xhafaj takim pune sot në Elbasan, kush janë dy ministrat që e shoqërojnë

Mëngjesin e sotëm Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka udhëtuar drejt Elbasanit në kuandër të një takimi të rëndësishëm pune, lidhur me situatën e rendit.

Në këtë takim të quajtur “Platforma e policimit dhe sigurisë në komunitet” marrin pjesë edhe dy ministra të tjerë të kabinetit qeveritar, si Damian Gjiknuri, ministri i Energjitikës dhe Insdustrisë, si dhe Blendi Klosi, ministri i Turizmit dhe Mjedisit, si dhe 12 drejtorët e policisë në 12 qarqet e vendit.

Në këtë tryezë të mbajtur këtë mëngjes në Elbasan mësohet se prezantohet modeli i ristrukturuar i drejtorisë së Elbasanit.

Xhafaj nga ana tjetër ka deklaruar se kjo mbledhje është organizuar për të diskutuar ceshtjet e rendit dhe sigurisë, si dhe çeshtjen e vettingut në polici.

Po ashtu, ministri ka vënë theksin edhe te bashkëpunimi mes institucioneve lidhur me këto dy tema që do të trajtohen në këtë takim. 

(E.K/FAXWEB) 

 

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *