Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Tre ushtarakët me Covid-19 të ardhur nga Kosova, ministrja shpjegon rastet: Janë asimptomatikë por po mbikqyren

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka folur sonte në lidhje me situatën pandemike dhe gjendjen që paraqitet në institucionin që ajo drejton. Ajo tha se ka kontakte të vazhdueshme me forcat ushtarake branda dhe jashtë vendit ku sherbejnë dhe sipas ministres nuk ka akoma asnjë të prekur me Covid-19.

Në një lidhje direkte për News 24 Xhaçka tregoi edhe detaje për infektimin e tre ushtarëve të ardhur nga Kosova pasi shërbenin si pjesë e KFOR-it ka tha se të tre ushtrarët nën kujdesin e mjekëve dhe janë asimptomatikë

“Janë 29 efektivë të FA që shërbejnë atje, 3 janë diagnostifikuar me COVID 19, kanë ardhur në Shqipëri në bazë të protokollit që duhet të ndiqnin. Ata fatmirësisht janë në gjendje të mirë shëndetësore, janë nën kujdesin e bluzave të bardha dhe MSH. Janë asimtomatikë “,- tha ministrja.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *