Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaTe FunditTe Gjitha

Vret 100 militantë të ISIS-it, koka e studentes nga Danimarka vlen 1 milion dollarë (FOTO)

1 million dollarë shpërblim për kokën e studentes nga Danimarka. E pabesueshme por e vërtetë, Joanna ka vrarë mbi 100 militantë të ISIS në Irak dhe Siri.

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se Joana është me origjinë iraniane-kurde, por ka lindur në një kamp refugjatësh në Ramadi.

Kur ka mbushur gjashtë vjeç, ndryshe nga bashkëmoshataret e saja që luanin me kukulla, Joana ka qëlluar për hetë të parë me armë zjarri.

Kur ajo studionte në kolegj gjatë vitit 2014, ajo braktisi studimet dhe u largua për në Siri. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ajo tregon se u frymëzua për të luftuar për të drejtat e grave dhe për demokracinë, prandaj u bashkua me kryengritjen regjimit të Assad dhe më vonë edhe kundër ISIS. (D.D/Shuplaka)

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1081″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *