Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Vráu vajzën 7 vjeçe në Britani, ngrihet zyrtarisht akùza për shqiptaren/ Prindërit: Ishte drita e syve tanë!

Një shqiptare është akùzuar për vrásjen e shtatë vjeçares Emily Jones, e cila u plágos me th íkë në vdèkje në një park në ditën e nënave.

Eltiona Skana, 30 vjeç, dys hohet se sùlmoi vajzën para familjes së saj në Parkun e Mbretëreshës, Bolton, pasditen e së Dielës 22 Mars.

Skana, që kuptohet se ishte me origjinë nga Shqipëria, u ar restua në vendngjarje dhe më vonë u nda lua në bazë të Ligjit të Shëndetit Mendor.

Policia e Mançester njoftoi të Mërkurën pasdite se ajo ishte akùzuar për vrásje dhe posedim të një artikulli të bl lokuar, shkruajnë mediat e huaja.

Skana, që jetonte në Turnstone Road, Bolton, u mbajt në parab urgim dhe do të paraqitet në Gjykatën e Manchester dhe Salford Magistrates ‘të Martën 26 maj.

Policia e përshkroi inci dentin si një “su lm krejtësisht të pazakontë dhe të rastit” dhe tha se e dys huara nuk ishte i njohur për Emily ose familjen e saj.

Vajza humbi jetën në vendngjarje përkundër përpjekjeve më të mira të policisë dhe mjekëve paraushtarakë që morën pjesë në skenë menjëherë pas orës 02:30.

Në seancën dëgjimore u tha që Emily kishte shkuar në park për të hipur në skuterin e saj me babanë Mark Jones dhe nënën Sarah Barnes.

Prindërit e saj lëshuan një deklaratë duke i bërë dedikim vajzës së tyre me fjalët si “drita e jetës sonë”. Ata thanë: «Emily kishte një buzëqeshje kaq të butë dhe ishte e bukur brenda dhe jashtë.

Kishte një zemër aq të madhe sa buzëqeshja e saj. Emily nuk ishte kurrë më e lumtur sesa kur po kalonte kohën me familjen dhe miqtë e saj, ajo ishte flutura jonë e vogël shoqërore.

Ne jemi përtej se të shkat ërruar që kurrë nuk do të shohim që vajza jonë e bukur të rritet e shikohet si një zonjushë e re e mrekullueshme që ajo po tregonte premtime të tilla për t’u bërë.”

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *