Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashSportTe FunditTe Gjitha

‘Vrapimi i çmendur’ i Kantes në minutat shtesë ndaj Atleticos i ka befasuar të gjithë dhe ka ‘pushtuar’ rrjetet sociale

N’Golo Kante përmblodhi atë që ka të bëjë me të gjithë ndeshjen e tij gjatë përballjes së Chelseat kundër Atletico Madridit, duke prodhuar një ‘vrapim të çmendur’ të klasit botëror në minutën e 94-të të ndeshjes.

Blutë fituan me rezultat 2-0 në Stamford Bridge të mërkurën në mbrëmje ndaj Atleticos në ndeshjen kthyese të 1/8-tës së Ligës së Kampionëve, duke siguruar kualifikimin në çerekfinale.

Golat për londinezët u shënuan nga Hakim Ziyech (34’) dhe Emerson Palmieri (90+), por mesfushori Kante ishte një interpretues i shkëlqyeshëm dhe paraqitja e tij po vlerësohet lartë.

Ai mbuloi të gjithë fushën dhe arriti të mbyste gjithçka që ekipi spanjoll u përpoq, ndërsa siguroi gjithashtu ndihmë në sulm.

Një ‘vrapim i çmendur’ apo një ‘sprint’ i francezit në minutat shtesë të ndeshjes ka befasuar të gjithë, ndërsa janë pushtuar rrjetet sociale duke folur për të.

Rasti në fjalë ishte përfshirja e tij në golin e vonë të Palmierit, ku pa francezin të vraponte gjithë gjatësinë e fushës në vetëm tetë sekonda.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.