Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

I fájësoi se i shkátërruan martesën, vjehrri shqiptar merr thíkën dhe vrèt nusen. “Ngùjohen” djemtë pas fríkës për hákmarrje

Një krím i dhùnshëm në një familje kosovare ndodhi të shtunën në një apartament në Muttenztrasse të Zvicrës.  Nëna e re, Adelina, 24 vjeçe ndërroi jetë pasi u vr.á nga vjehrri 56-vjeçar, i identifikuar si Bamir T. Është ende e paqartë përse ndodhi ngjarja e rè.ndë, por një përfaqësues i familjes tha për “Blick”: “Ai mund të ketë qenë duke mbrojtur veten. Ndoshta nusja e ka sùl.muar pasi ai është i lèn.duar në krah”.

Burime pranë medias zvicerane thonë se nusja u vr.á me një thí.kë. Bamiri ka rënë në prángat e pò.licisë për ngjarjen trá.gjike pasi dyshohet si autor i vr.ásjes. Adelina, Enes T., 27 vjeç dhe djali i tyre 4 vjeç jetonin me Bamirin dhe gruan e tij, por një vit më parë u shpërngulën në shtëpinë e tyre.

Çfarë dyshohet? Mosmarrëveshja mendohet të ketë nisur pas divòrcit që po planifikohej mes Enesit dhe Adelinës. Burri takohej fshèhurazi me një avokat divòrci për ti dhënë fund martesës me gruan. Kur Adelina mësoi për planet, shkoi tek familja e bashkëshortit me djalin e saj. Sh.èrri mund të ketë nisur pasi i ka fájësuar prindërit e djalit për problemet e saj martesore.

Kishte një mosmarrëveshje me vjehrrit, dhe dèbati u përshkallëzua derisa shkoi në vr.ásje. Sipas përfaqësuesit të familjes, gjyshja e mori djalin dhe iku nga banesa kur filloi sh.èrri pasi nuk duhet të shihte çfarë po ndodhte.

Tani vjehrra dhe tre djemtë e saj kanë fríkë nga há.kmarrja dhe po qëndrojnë në një vend të sigurtë, shpjegoi përfaqësuesi i familjes. Fqinjët janë trò.nditur nga ngjarja pasi Bamiri njihet si njeri bujar që i ndihmonte të gjithë dhe besojnë se gjithçka ka ndodhur për vetëmbrojtje.(A.M/Faxweb.al)

A mendoni se duhet të hapen shkollat në 14 shtator sipas udhëzimeve të Ministrisë së Shëndetësisë?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *