Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Ronaldo shënon gol, arbitri e quan të parregullt. Portugezi përplas shiritin e kapitenit përtokë

Serbi-Portugali ishte një ndeshje e çmendur. Takimi i dytë për kualifikueset e Kupës së Botës Katar 2022 e vlefshmë për Grupin A përfundoi me shifrat 2-2. Një pjesë e parë që foli për portugezët të cilët kaluan dy herë në avantazh me futbollistin e Liverpool Diogo Jota. Sulmuesi shënoi në minutat 11’ dhe 36’.Në pjesën e dytë serbët u zgjuan dhe shpalosën të gjithë focën e tyre. Mitrovic në minutën e 46-të  do të shënonte golin e parë, ndërsa Kostic në të 60-tën do të barazonte shifrat.

Një rezultat i tillë kënaqi jo pak serbët, por sekondat e fundit të ndeshjes ishin një çmenduri e vërtetë. Milenkovic në minutën e 92-të ndëshkohet me karton të kuq, ndërsa vetëm 1 minutë nga ky moment Ronaldo shënoi për Portugalinë, por goli nuk u akordua. Nga pamjet e publikuara, duket se topi e ka kaluar vijën fatale.

Ky vendim i gjyqtarit, tërboi CR7-tën i cili u shfaq tepër i zhgënjyer në fundin e ndeshjes. Ronaldo doli nga ndeshja, madje hodhi edhe shiritin e kapitenit dhe u ndëshkua me të verdhë. Me këtë barazim, dy kombëtaret tani kanë nga 4 pikë. Serbia gjendet në vendin e parë për shkak të golaverazhit, kurse Portugalia në pozitën e dytë.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.