Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetEkonomiFlashSocialeTe FunditTe Gjitha

Video/ Revolta, fermerët e Lushnjës ‘lajnë’ rrugën me qumësht

Fermerë dhe blegtorë të zonës së Lushnjës, Beratit dhe Fierit protestojnë duke derdhur qumështin në rrugë.

Arsyeja e kësaj proteste është se këtyre  fermerëve nuk iu rimbursohet TVSH-ja. Ata kanë bllokuar rrethrrotullimin e Stavrës dhe  kanë derdhur prodhimet e bagetive të tyre në mënyrë demonstrative.

Ata kanë bllokuar dhe rrugën duke premtuar se do të rikthehen sërish në datën 18 mars nëse nuk u jepet zgjidhje problemit te tyre.

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *