Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Video/ Përballet me protestuesit që kërkonin rritje rroge, plagoset senatori

Një senator në Brazil është plagosur gjatë një protestë. Senatori i plagosur është Cid Gomes 56 vjeç. Ai po drejtonte një eskavator drejt një barrikade të krijuar nga protestuesit policë.

Ky veprim i ka irrituar protestuesit e policisë ushtarake të cilët ishin edhe të maskuar. Nga protestuesit dëgjohen të shtëna.

Për momentin senatori ndodhet në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Kujtojmë se për muaj të tërë, anëtarët e policisë ushtarake po zhvillojnë greva dhe protesta agresive duke kërkuar rritje rroge.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *