Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Pallati është shpallur i pabanueshëm, banorët në Lezhë rrezikojnë jetën nga frika se i vjedhin

Në disa pallate në Lezhë është vendosur perimetri i rigurisë, ndërsa bashkia Lezhë kavendosur njoftimin se pallati është i pabanueshëm deri në një verifikim të dytë.

Po banorët tregojnë se që pas tërmeti kanë qendruar sërish në apartamnetet e tyre për shkak të frikës nga vjedhjet, edhe pse kanë shumë frikë të qendrojnë.

Njëra nga banorët thotë se është e vetmë dhe se kurohet nga depresioni, ndërkohë që i duhet të rrezikojë jetën duke qendruar natën në banesë.

Një tjetër banorë tregon se në pallati 74 ku ai jeton nuk e dëmtoi as tërmeti i 79’, por ky i 26 nëntorit e ka bërë të pabanueshëm.

Ai thotë se qendron natën në banesë, pasi nuk largohet dot për shkak se bashkëshorten e ka të sëmurë.

Grupet e inspektimit janë në terren dhe po bëhet verifiket paraprake për të dalë në konkluzionet përfundimatre me ekspertët më të specializuar.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *