Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Nuk i’u binden urdhërit për të dalë nga palestra, Policia Bashkiake nxjerr me forcë në qiell të hapur 9 familje

Pasojat e termetit të 26 nëntorit po ndjehen çdo ditë nga qytetarët që kanë humbur banesat e tyre. Këto ankesa vijnë në lidhje me trajtimin e tyre kryesisht në lidhje me bonusin e qerasë.

Rasti i mbrëmjes së sotme është shënuar në qytetin e Lezhes ku 9 familje rome dhe egjiptiane ne Lezhe po e kalojnë natën jashtë, pasi palestra e gjimnazit “Hydajet Lezha” ku qëndronin të strehuar që pas termetit të 26 nentorit.

Pasi nuk ju binden urdhërit për të liruar palestren, pasditen e së martës ndërhyri Policia Bashkiake ku nuk munguan dhe përplasjet me banorët të cilët kundërshtuan vendimin.

Banoret thonë se pavarësisht se e kanë përfituar bonusin nuk kanë mundur të gjejnë banesa me qira, pasi janë të diskriminuar për shkak të ngjyres.

Në mbeshtetje të tyre ishte dhe sekretarja e degës së Partise Demokratike në Lezhe Alfrida Marku, e cila e konsideroi të patolerueshme situatën e krijuar dhe kerkoi strehim të menjëhershëm të këtyre familjeve.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *