Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Video/ Me xhup të kuq dhe i qeshur, “i forti” i Vlorës pret në qetësi vendimin e Gjykatës, pasi vrau biznesmenin

Është mbajtur sot në Gjykatën e Vlorës seanca e dhënies së masës së sigurisë për Eduard Xhezon, i cili dyshohet si autor për vrasjen e biznesmenit Arben Beqiraj, në datën 4 Gusht të këtij viti.

Xhezo u ndalua 3 ditë më parë nga policia në Durres teksa ishte nën efektin e lëndëve narkotike, dhe i bëri rezistencë patrullës së policisë.

Ai u përballet sot me akuzën e vrasjes në rrethana cilësuese e kryer në bashkëpunim, armëmbajtje pa leje, si dhe posedim i lëndëve narkotike.

Trupi gjykues përbëhet nga gjyqtare Erila Cela, prokuror Hyrjet Lama, të cilët vendosën masën e arrestit me burg për 34-vjeçarin.

Duke se Xhezo, i  veshur me xhup të kuq, e ka pritur në qetësi dhe i qeshur vendimin e Gjykatës për ta lënë atë në burg.

Për më shumë shihni pamjet e siguruara nga gazetarja e Fax News, Afrovita Hysaj: 

Vrau biznesmenin për një kalë, arrestohet Eduard Xhezo, i shumëkërkuari vlonjat

(E.K/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *