AktualitetFlashTe GjithaTeknologji & Kuriozitete

Video/ Italia e gjitha në karantinë, shpërthen Sgarbi: Qeveria e k*qeve, grisni b*thën dhe shikoni p*rno!

Vittorio Sgarbi, kritik arti dhe deputet vazhdon të jetë i bindur se koronavirusi nuk ekziston, dhe sipas tij është një çështje e shpikur, dhe një marrëzi e madhe.

Ai është tallur edhe me presidentin e Republikës, që ka thënë se duhet ruajtur qetësia, por nga ana tjetër duhen marrë masa të rrepta.

Sa për virologët që kanë dhënë alarmi, Sgarbi nuk përmbahet: “Po tallen me ne dhe kanë zbuluar virusin e bythës”.

Sipas tij, nuk ka asgjë, që duhet ti shqetësojë qytetarët italianë.

“Shpjegimi është fare elementar: sa herë vjen dimri ne ftohemi.

Nuk i besoj koronavirusit. Po përpiqen të kalojnë diçka tjetër nga pas.

Sigurisht ka ca viruse si zakonisht, por jo të ndërrojmë jetën tonë.

Këshilli i Ministrave? Këshilli i k*qeve. Grisni bythën!

Mbyllni televizorin. Shikoni vetëm Porno! Ka më shumë të vërteta aty”, shprehet Sgarbi në një video që tashmë ka bërë xhiron e rrjetit në Itali.

(E.K/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *