Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO drithëruese nga tërmeti, babai kishte mbuluar dy fëmijët me trup për t’i shpëtuar nga rrënojat

Një video rrënqethëse është publikuar nga tërmeti i Turqisë. Deri më tani janë konfirmuar gjashtë viktima, teksa është publikuar edhe një video ku një baba ka mbuluar fëmijët me trupin e tij, por fatkeqësisht të gjithë kanë humbur jetën.

Numri i viktimave pritet që të rritet, nga tërmeti 6.8 ballësh i shkallës rihter që përfshiu vendin aziatik.

Ministri i Brendshëm turk siç raportojnë mediat e huaja, ka deklaruar se derimë tani kanë ndërruar jetë 6 persona dhe 225 persona janë plagosur, ndërkohë që 5 ndërtesa raportohet si të shkatërruara.

Sondazhi Gjeologjik i Sh.B.A-së dha përmasën paraprake si 6.7, me tërmetin që prek jo vetëm Turqinë por edhe Sirinë, Gjeorgjinë dhe Armeninë.

Mediat turke thanë se tërmeti nxorri shumë njerëz duke vrapuar jashtë për siguri.

 

View this post on Instagram

 

Bir babanın çocuklarına çatı olması 😢 #Elazığ

A post shared by Aksaray Medya 📲 📸 📹 (@aksaraymedya) on

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *