Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Dëme të mëdha nga tërmeti i fuqishëm në Korçë, banorët apel shtetit: Kemi mbetur në qiell të hapur

Qyteti i Korçës është lekundur sot nga lëvizje të fuqishme tërmeti, me magnitudë 5.2 ballë të shkallës rihter, duke shkaktuar jo pak panik tek banorët. Raportohet për dëme materiale në fshatin Qafzezë të Kolonjës dhe Vidohove të Devollit.

Janë dy fshatra të cilat u dëmtuan nga termeti i qershorit. Ndërkohe banorët thonë së lekundjet mëngjesit kane shkaktuar çarje te mureve dhe renie të suvasë.

 “I lutem shuëm qeverisë se ky tërmet ishte më i rëndë dhe kam dyfish dëme. Dy net mund të rri në shtëpinë time, pastaj nuk rrim dot. Ndihemi shumë të rrezikuar nga tërmeti. Dola gjithë frikë. Ishte më i fuqishëm se i pari. I bëj thirrje shtetit që të vijë ti kontrollojë.

Tërmeti më i fortë se rradhën e parë, ishte me tronditje. Kemik mbetur në qiell të hapur. Janë plasur gjithë shtëpitë suvatë kanë rënë për dhe. Mbetëm përjashta. Po vjen dimër nuk vjen behar.Kam shumë dëme në shtëpi.”- u shprhën banorët.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.