Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO/Bie avioni, humbin jetën më shumë se 100 persona në Pakistan

Një avion pakistanez i linjës International Airlines me më shumë se 100 njerëz në bord është rrëzuar në qytetin pakistanez të Karaçi, tha një zëdhënës i linjës ajrore të premten.

Ministria e Aviacionit Pakistanit tha që fluturimi mbante 99 pasagjerë dhe 8 anëtarë të ekuipazhit.
Avioni u ngrit nga Lahore dhe ishte për shkak të tokës në 02:30 pasdite. koha lokale në Karaçi, por u zhd.uk nga radari, tha zëdhënësi i Pakistanit International Airlines Abdullah Khan për CNN.

Një protokoll i përgjigjes emè.rgjente është aktivizuar, tha ai.

Pamjet e postuara nga skena në mediat sociale tregojnë fla.kë, plùhur tymi dhe një rrugë të mbushur me rrë.noja në atë që duket se është një zonë e ndërtuar.

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *