Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Aktori shqiptar i Hollivudit, pronar i një ferme kanabisi

Herën e parë që aktori i njour i Hollivudit, shqiptare Jim Belushi, kanabis, ai ishte adoleshent në Wheaton, Illinois.

“Duhet të ketë qenë mall me të vërtetë e mirë, sepse nuk mbaj mend”, thotë ai. Ai nuk e kujton se u arrestua dy herë për marihuanë nga policët Wheaton. “Një herë, ishte marihuanë. Një herë ishte ajo që ne e quajtëm Indiana. Herë kishte mallë të mirë dhe herë kishte mall të keq! ”

Çfarë ndryshimi ndodh në 45 vite. Belushi – i cili u rrit, u bë aktor i njohur, komedian dhe muzikant (si vëllai i tij legjendar më i madh, Johni) – tani mund të përdorë kanabis kur të dojë. (Zakonisht vetëm 2,5 mg THC para se të flejë.) Ai është gjithashtu një fermer kanabisi që kultivon gjashtë shtame në një pronë 93 hektarësh përgjatë lumit Rogue të Southern Oregon.

Ndërkohë tashmë ai është një nga njerëzit që promov0n më shumë marihuanën e fermës së tij.

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.