Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“Venecia e ka nxjerr raportin paraprak”, Meta: E kam shumë për zemër Kodhelin, e urova për ditëlindje

Kreu i Shteti u pyet nga Zëri i Amerikës rreth deklaratës së djeshme të deputetes socialiste, Mimi Kodheli ku tha se përfaqësuesit e Komisionit të Venecias e kanë përgatitur një raport paraprak mbi situatën të cilën ka marrë përsipër të japin rekomandime.

Meta tha se nuk merr përsipër të bëjë zëdhënësit e Komisionit të Venecias, dhe nga ana tjetër ftoij gazetarët ta uronin Kodhelin për ditëlindjen që e feston sot, pasi ai e kishte bërë tashmë.

“Unë nuk ia lejoj vetes të flas në emër të Komisoionit të Venecias, unë flas në emër të Presidentit të Republikës. Dhe jam i bindur se nëse do të ishin zbatuar këshillat e Komisionit të Venecias nuk do të ishim në këtë situatë. Jam i bindur se Kodheli edhe mund të flas në emër të Komisionit të Venecias, por raporti im me këta përfaqësues do të jetë i shkëlqyer. Mirëpo nuk flas dot në emër të tyre apo të bëj zëdhënësin e tyre. Znj. Kodheli e kam shumë për zemër, e kam uruar sot për ditëlindjen se ka pasur ditëlindjen, dhe ju ftoj ta uroni edhe ju sepse është treguar edhe me ju shumë e mirë”, tha Meta.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *