Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Vendi nuk po qeveriset prej 1 viti”, Arta Dade apel Ramës: Do mbetesh në histori si…

Ish-deputetja e Partisë Socialiste, Arta Dade vazhdon me bindjen e saj që kryeministri Edi Rama duhet të largohet, pasi vendi prej më shumë se një viti nuk po qeveriset.

E ftuar këtë të hënë në emisionin e gazetarit Ilir Babaramo, ajo u shpreh se Rama dhe politikanë të tjerë si ai, mbeten në histori për ato që nuk kanë bërë.

Ndër të tjera, sipas Dades, Partia Socialiste ka qenë forca që i ka dhënë vendit shumë për ta drejtuar, ndërsa sot ajo nuk funksionon.

“Mua më duket që vendi nuk po qeveriset prej 1 viti. Mesa duket nuk po e shoh që Rama të largohet. Ka politikanë që mbeten në histori për ato që kanë bërë dhe për ato që duhet të kishin bërë, por që nuk kanë bërë.

Por fatkeqësisht Partia Socialiste që ka qenë forca që i ka dhënë vendit shumë për ta drejtuar andej nga duhet dhe tashmë kemi ardhur në një pikë që forca politike nuk funksionon, po as vendi jonë nuk qeveriset”, tha Dade.

(E.K/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *