Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreKulturëTe FunditTe Gjitha

Vdes aktori i njohur shqiptar, sa kemi qeshur me batutat e tij (FOTO)

Aktori mjaft i njohur shqiptar ka ndërruar jetë.

Ai ka qenë një ndër ikonat e Durrësit dhe vdiq në moshën 80 vjeçare.

Bëhet fjalë për aktorin Milto Profi.

Ende nuk është bërë i ditur shkaku i vdekjes.

Milto filloi të punonte si aktor në moshën 30 vjeçare.

Ai njihet nga role në pjesët “Prefekti” e “Martesa”, “Mulliri i Kostë Bardhit”, “Njerëz mbi shkëmb”, “Çështja e inxhinjer Saimirit”.

Homazhet për aktorin e ndjerë do të zhvillohen ditën e enjte, në teatrin “Aleksandër Moisiu”.

(F.M/Faxweb)

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *