Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Vaksinimi/ “I dashur Borat, lëre propagandën”, flet mjeku Dasho: Kemi lënë pas vetëm Guinenë

Mjeku i njohur Erion Dasho ka kritikuar kryeministrin e vendit, Edi Rama për numrin e vaksinave të bëra deri më tani në Shqipëri, duke thënë se jemi vendi i parafundit në botë, duke lënë pas vetëm Guinenë.

Teksa thekson se kryeministri, të cilin e quan Borat, duhet të heqë dorë nga propaganda, mjeku Dasho ngre 2 pyetje:

  1. Pse mbahet akoma i bllokuar stadiumi kombëtar dhe ekipi i vet i vaksinimit, kur këtë numër vaksinash ditore mund ta bëjë fare mirë një ambulancë fshati?!
  2. Nëse 975 vaksinat e para u morrën për të mbrojtur “heronjtë”, pse nuk u administrohen ato mjekëve dhe infermierëve?!

Postimi i plotë

NJË SHTET QESHARAK! Me më pak se 500 doza, Shqipëria qëndron në vendin e parafundit në botë për sa i takon numrit të vaksinave të aplikuara.

Kemi lënë pas Guinenë, një nga vendet më të varfëra afrikane që nuk dihet se ku gjeti dhe administroi 55 vaksina disa ditë para vitit të ri.

Ndërkohë që gazetarët të cilët janë përballur disa herë me Boratin gjatë ditëve të fundit nuk i kanë bërë dy pyetje që i vijnë ndër mend çdo shqiptari:

1. Pse mbahet akoma i bllokuar stadiumi kombëtar dhe ekipi i vet i vaksinimit, kur këtë numër vaksinash ditore mund ta bëjë fare mirë një ambulancë fshati?!

2. Nëse 975 vaksinat e para u morrën për të mbrojtur “heronjtë”, pse nuk u administrohen ato mjekëve dhe infermierëve?!

Përgjigja është fare e thjeshtë! Boratit dhe ekipit të vet nuk u intereson shëndeti dhe jeta e shqiptarëve. Atyre u intereson shoë elektoral në stadiume e televizione!

Boratit nuk i intereson as edhe jeta e “heronjve” të vet imagjinarë! Përndryshe do t’i kishte vaksinuar ata për dy ditë duke i mbrojtur tashmë kundër një rreziku që u qëndron mbi kokë prej një viti!

I dashur Borat!

Lëre propagandën! Çdo ditë e më tepër po kuptohet se pandemia është një nga sfidat më të mëdha shëndetësore të njerëzimit! Ajo nuk zgjidhet me amatorizëm, propagandë dhe mashtrime! Je bërë mjaftueshëm qesharak! Kthehu me këmbë në tokë! 

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *