Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Urimet më të mira për kryeministrin e ri”, Basha mesazh Kurtit: Pas 25 prillit …

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar këtë të hënë Albin Kurtin, me rastin e detyrës së re si Kryeministër i Kosovës.

Duke i uruar suksese në detyrën e re, Basha i premton Kurtit se PD-ja do të qëndrojë fuqimisht krah Kosovës ashtu sicc ka qëndruar gjithmonë, marrëdhënie e cila do të përforcohet edhe më tej nëse Basha zgjidhet Kryeministër pas 25 prillit.

“Si gjithnjë në të kaluarën, të sotmen dhe në të ardhmen, unë dhe PD do të qëndrojmë fuqimisht në mbështetje të Kosovës

Urimet më të mira kryeministrit të ri të Kosovës z. Albin Kurti dhe qeverisë së drejtuar prej tij në përmbushjen me sukses të përgjegjësive dhe tejkalimin e sfidave me të cilat përballet Kosova. Suksesi i Kosovës është suksesi i Shqipërisë dhe i shqiptarëve kudo që ndodhen.

Urimet më të mira shkojnë sot dhe për deputetët e kuvendit të ri të Kosovës. Jam i bindur se forcat politike në Kosovë do të mund të gjejnë gjuhën e përbashkët për tejkalimin e pengesave, duke vënë mbi gjithçka interesin më të mirë të Kosovës dhe qytetarëve të saj.

Si gjithnjë në të kaluarën, të sotmen dhe në të ardhmen, unë dhe Partia Demokratike do të qëndrojmë fuqimisht në mbështetje të Kosovës dhe të qeverisë së saj me besimin e plotë se pas 25 prillit, do të bashkëpunojmë edhe më ngushtësisht për të përballuar së bashku çdo sfidë,” reagoi Basha.

Ditën e sotme, kuvendi i Kosovës votoi pro qeverisë së Albin Kurtit me 67 vota në fafor dhe 30 vota kundër. Në këtë mënyrë, Kurtit iu dha drita jeshile për të qenë kryeministër i Kosovës.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.