Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


Te FunditTe GjithaTeknologji & Kuriozitete

Unaza e rekordeve me 12 638 diamante, çmimi ende një mister

Kjo unazë në formë luleje përmban 12 638 diamantë të vegjël. Është fjala për një shifër rekord diamantësh ndaj dhe ka hyrë në librin e rekordeve Guinnes. Ajo është punuar nga një tregtar indian bizhuterish që është vetëm 25 vjeç.

Quhet “unaza e mbarësisë” dhe ka një peshë prej 165 gramësh. Baza e unazës është argjendi. Çmimi ende nuk është përcaktuar pasi krijuesi i saj thotë se nuk do ta shesë kurrë pasi e konsideron si ëndrrën e realizuar, krenari të argjendarisë së tij.

Deri më tani, rekordin e mbante një unazë me 7 801 diamantë e krijuar po nga argjendarët indianë.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *