PolitikëTe FunditTe Gjitha

Unaza e Madhe, Berisha i zbulon faktet Veliajt: Projekt i PD-së që në 2011

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar kryetarin e Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, për projektin e Unazës së Madhe në Tiranë.

Berisha ka publikuar dy lajme, njëri i vitit 2017 dhe tjetri i vitit 2011. Lajmi i parë flet për hapjen e punimeve në Unazën e Madhe, nga Veliaj dhe ministri Pandeli Majko. Ndërsa lajmi i dytë flet për disa protesta që socialistët kanë organizuar kundër prishjes së kopshtit botanik për Unazën e Madhe.

Berisha e quan këtë një dyfytyrësi  nga ana e Partisë Socialiste, ndërsa shprehet se projekti ka qenë i Partisë Demokratike.

“Kontributi dhe dyfytyresia e PS me Unazen e Madhe te Tiranes, projekt i PD qe filloi ne 2011!”, komenton Berisha. (D.D/Shuplaka)

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.