Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreSportTe FunditTe Gjitha

UEFA gjobit me shumë marramendëse Shqipërinë: Fërshëllyen ndaj himnit të Francës dhe…

Fërshëllimat në stadium dhe hedhja e sendeve në fushën e blertë nga tifozët kuqezi, i kanë kushtuar Federatës Shqiptare të Futbollit me të ardhura simbolike, një gjobë prej 28 mijë e 500 euroshe në total.

Përkatësisht, Komisioni i Disiplinës të UEFA-s, ka vendosur të ndëshkojë Kombëtaren Shqiptare me 5 mijë euro për fërshëllimat e tifozëve në stadium teksa këndohej himni i kombëtares së ‘gjelave’, ndërsa plot 23 mijë e 500  euro për hedhje sendesh në fushë.

Pra në total, FSHF është gjobitur me 28 mijë e 500 euro. Një shumë kjo e konsiderueshme, duke ditur buxhetin e vogël që institucioni i futbollit shqiptar ka.

Ndeshja ndaj Francës është luajtur me 17 Nëntor në stadiumin që u inagurua për herë të parë në sfidën përmbyllëse të grupit ku përfundoi me rezultatin 0:2 në favor të ‘gjelave” në stadiumin “Air Albania”.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.