Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

U vra në atentat mafioz, publikohet fotoja e Santiago Malkos kur ishte polic

Publikohet foto e Santiago Malkos, në kohën që ai po kryente kursin për oficer police. Pikërisht gjatë kursit, ai u njoh edhe me Dea Riçkun. Malko u vra dy ditë më parë në një atentat mafioz në Tiranë. Pistat e hetimeve janë disa, ku përfshihen konfliktet për gjobëvënie, por policia po heton edhe për një vrasje në Durrës, ku Santiago dyshohet se ishte i përfshirë.

I riu nga Lushnja ishte i martuar me ish-efektiven e Njësisë “Shqiponja”, Dea Riçku, me origjinë nga Dibra, dhe së bashku kanë dy fëmijë, një vajzë 3 vjeçe dhe djalin 14 muajsh. Çifti ishte njohur dhe dashuruar në Akademinë e Sigurisë, ku kishin kryer në të njëjtën kohë kursin për Patrullë të Përgjithshme.

Pas përfundimit të kursit teorik, praktikën e kishin kryer të dy në Policinë e Tiranës. Santjago si punonjës i Patrullës së Përgjithshme, ndërsa Dea si punonjëse e Njësisë së Posaçme “Shqiponja”

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close