Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Shpërthim i fuqishëm në fabrikën e fishekzjarreve, 150 persona dyshohet se ishin brenda saj

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një fabrikë fishekzjarresh në Turqinë veriperëndimore ku të paktën raportohet për 40 persona të plagosur.

Raportohet se rreth 150 punëtorë kishte në fabrikën jashtë qytetit të Hendek, në provincën Sakarya, Gov. Të paktën 40 persona u shtruan në spital, citon televizioni HabertTurk.

Disa zjarrfikës dhe ambulanca u dërguan në fabrikë, e cila është larg zonave të banuara. Më parë, pamjet treguan një re të madhe tymi që ngrihej nga fabrika.

Televizioni HaberTurk tha se autoritetet bllokuan rrugët që të çojnë në fabrikë.

A mendoni se duhet të hapen shkollat në 14 shtator sipas udhëzimeve të Ministrisë së Shëndetësisë?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *