Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëShowBizTe FunditTe Gjitha

De Niro bën deklaratën e fortë ndaj Trump për masat pándemike: Nuk i intereson fare…

Aktorit i njohur hollivudian Robert de Niro, ka lëshuar kritika të áshpra ndaj Presidentit amerikan ne lidhje me menaxhimin e pándemisë.

De Niro tha se ishte e frikshme heshtja ose mungesa e kritikës ndaj mënyrës së si kreu i Shtëpisë së Bardhë po i përgjigjet krizès, referuar lehtësimit të masave kundër Covid-19 në disa shtete federale.

“Donald Trump nuk i intereson fare sa njerëz vdèsin nga kòronavirus.

Është e tmèrshme, tmèrruese, atij nuk i intereson sa njerëz vdèsin, ai do vetëm të rizgjidhet President”,-tha ai.

Gjatë një intervistë për BBC për jetën e tij e tij në izolim, I njohur si kritik i qëndrueshëm ndaj Presidentit republikan, De Niro e përshkroi administratën Trump si “shekspiriane” dhe Presidentin një “të çmèndur”.

Deklaratat e tij vijnë në kohën kur numri i víktimave në Shtetet e Bashkuara si pasojë e Covid-19 ka arrritur në 82.653, më i lartë se çdo vend tjetër në botë.

 

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *