Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Trump pretendon se ka fakte të reja tronditëse për manipulimin e votave, i bën thirrje mbështetësve të tij të…

Trump pretendon se ka informacione të reja për manipulimin e zgjedhjeve në lidhje me votat në Xhorxhia, ndërsa vazhdon të pretendojë se ai fitoi zgjedhjet presidenciale.

Trump u bëri thirrje mbështetësve të tij që ‘’të qëndrojnë në rregull”, por nuk ofroi më shumë informacion mbi atë që ekipi i tij pretendon të ketë gjetur atje. Ai gjithashtu pretendon se mashtrime ka patur edhe në Miçigan.

Sekretari i Shtetit i Xhorxhias, Brad Raffensperger tha: Ndërkohë sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Kayleigh McEnany gjithashtu refuzoi të thotë kur Trump do të pranojë rezultatin për Joe Biden, dhe theksoi ‘procesin gjyqësor të vazhdueshëm’.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *