Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Treni në Zvicër godet për vdekje 29-vjeçarin shqiptar (EMRI)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në stacionin e trenave në Zwingen, afër Bazelit, ku një tren përplasi për vdekje një të ri nga Kosova.

Rasti, u konfirmua edhe nga mediat zvicerane, ndërkohë ende nuk dihen rrethanat e vdekjes së tij, por që ai u godit nga një linjë e huaj që po kalonte në hekururdhë gjatë kohës sa po kryeheshin punime.

Mediat kosovare raportojnë se viktima është Martin Dodaj 29-vjeç nga Komuna e Gjakovës I cili jetonte prej disa vitesh, ndërsa familjarët dhe miqtë e të ndjerit tashmë kanë shprehur dhimbjet e tyre edhe përmes rrjeteve sociale.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *