AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Transparencë me fondet e rindërtimit”, ambasadorja e SHBA-së takon krerët e lartë të politikës në vend

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka reagur me një status në rrjetin social në Facebook.

Në postim thuhet se diplomatja e SHBA-së e ngarkuar me mision në Tiranë është takuar me kryeministrin e vendit, Presidentin e Republikes dhe kreun e opozites Lulzim Basha. Duket se ky takim ka ardhur pas Konferencës së Donatorëve të mbajtur dy ditë më parë në Bruksel.

Ambasadorja e SHBA-së pas këtyre takimve bën me dije se Shtete e Bashkuara të  Amerkës janë pranë qeverisë dhe popullit të Shqiperisë

Theksin e vuri tek transparenca e projkteve që do bëhet me rindërtimin e banesave pas termetit.

Kujtojmë se ka qënë vetë kryeministri që i ka kërkuar ndihmë një agjensie Amerikane që do monitorojën projektet e rindertimin.

R.G/FAXWEB.AL

Fjalët Kyce

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *