Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Trageti merr flakë në det, 538 pasagjerë përjetuan tmerrin (Fotot)

Një traget me 538 pasagjerë në bord ka marrë flakë në portin e Igumeincës. Mediat greke raportojnë se “ANEK LINES” kishte në bord 538 pasagjerë, 293 automjete dhe 75 anëtarë të ekuipazhit.

Pas flakëve, autoritetet bënë evakuimin e menjëhershëm të pasagjerëve, ndërsa zjarrfikësit fillimisht lokalizuan flakët dhe më pas i shuan.

Dyshohet se zjarri nisi nga një bastisje në garazh, ku ishte fshehur një person me origjinë kurde, por fatmirësisht nuk kishte viktima. Mjeti lundrues ka pësuar dëme të mëdha materiale.

Si pasojë tre persona kanë mbetur të plagosur dhe janë transportuar në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *