Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaTe FunditTe Gjitha

Tjetër sulm me sëpatë, panik në Gjermani

Gjermania përfshihet sërish në një tjetër sulm me sëpatë, pikërisht në të njëjtin qytet, në Dusseldorf. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i Policisë së qytetit, Andreas Ccogala, i cili tregoi se si pasojë e sulmit ka mbetur i plagosur një 80-vjeçar.

Por fatmirësisht ai ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë agresori është larguar nga vendngjarja, ndërkohë një shkollë e mesme po mbahet e mbyllur për shkak të frikës që shkaktuan sulmet njëri pas tjetrit.

Megjithatë sulmi i mbrëmshëm ku mbetën të plagosur disa persona, dhe midis agresorëve u përmend edhe përfshirja e një kosovari, janë dy ngjarje që nuk kanë lidhje me njëri-tjetrin. (D.D/Shuplaka)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.