Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Tërmeti nuk u mat në Durrës”, çudit sizmologu: Aksilograma e 26 nëntorit nuk është regjistruar

Aksilograma e tërmetit të 26 nëntorit nuk është regjistruar ne stacionin e Durrësit.

Sizmologu Llambro Duni e konfirmoi këtë pas një pyetje qe iu be dje në mbrëmje nga një teleshikues ne studion e “Open”.

Sipas tij, kjo ka ndodhur për shkak të ndërprerjes së energjisë në stacionin e Durrësit dhe aty nuk ka patur UPIES.

“Ne po përpiqemi ta rikuperojmë, në mopmentin që ka ndodhur tëmreti, nuk kam pse e fshe, është fikur endergji. Shpresojmë ta rikuperojmë sepse i gjithë sistemi, nuk p hyjmë dot në memorien e tij për ta njohur dhe marrë si informacion. Presim të rikuperojmë rekordin e 26 Nëqntoprit në Durrës, nëse nuk e njohim kemi humbur një të dhënë”, tha Duni.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *