Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Basha nis takimet në Elbasan: Të várfëruar e të bráktisur qytetarët kërkojnë ndryshim

Kryetari Partisë Demokratike Lulzim Basha ka qenë ditën e sotme në qytetin e Elbasanit, ku ka zhvilluar takime me qytetarë dhe sipërmarrës.

Sipas tij bizneset e vogla kudo në Shqipëri janë në një krizë të thellë.

“Xhiro ditore ka rënë nën 50 përqind dhe shumë sipërmarrës të vegjël po detyrohen të mbyllin aktivitetin.Qeveria i braktisi bizneset dhe qytetarët ndërsa Bashkia e Elbasanit po ju vjel të gjitha detyrimet vendore ndonëse u zotuan se kjo nuk do ndodhte.7 vjet më parë Edi Rama erdhi me premtime të mëdha për qytetarët e biznesin. Por të vetmit që përfituan janë një grusht oligarkësh” u shpreh Basha.

Kryetari i PD-së ndër të tjera tha se me votën e lirë të qytetarëve do t;i japin zgjidhje krizës ekonomike.

“Të lodhur, të mashtruar, të varfëruar e të braktisur qytetarët kërkojnë ndryshim.Të bashkuar dhe me votën e lirë të qytetarëve do të sjellim normalitet dhe do t’i japim zgjidhje krizës së rëndë ekonomike duke krijuar mundësi për punë e mirëqenie për çdo shqiptar” shprehet Basha.

Fjalët Kyce

A mendoni se duhet të hapen shkollat në 14 shtator sipas udhëzimeve të Ministrisë së Shëndetësisë?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *