AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Të shtëna me armë në mes të Londrës, raportohet për disa të plagosur

Të shtëna me armë zjarri dhe njërëz që konfliktohen me njëri -tjetrin janëdëgjuar dhe parë në në urën e Londrës, që është në qendër të kryeqytetit britanik.

“Jemi në fazën e hershme të trajtimit të një incidenti në urën e Londrës”, tha policia, duke shtuar se një person është arrestuar. “Duket se dikush është qëlluar”, tha në anën tjetër një zëdhënës i policisë.

Ura është rrethuar nga forcat e rendit, ndërsa rrjeti televiziv CNN raporton për një numër njerëzish të plagosur. Një gazetar i BBC-së tha se ka parë disa njerëz duke u grindur në urë.

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *