AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

“Të shkojmë tek Bashkia”, ekipi i Vllaznisë pesë muaj pa paga

30 punonjës të fushës sportive Reshit Rusi në Shkodër kanë prej 5 muajsh që nuk kanë marrë pagat. Në një deklaratë për mediat kryetari i BSPSH, Albert Tukaj ka dënoncuar një situatë të tillë.

Shkak i kësaj situatë vendimi i prefektit të Shkodrës i cili nuk ka miratuar vendimin e Këshillit të bashkisë Shkodër i cili i kalon një fond prej 200 milionë lekësh të vjetra tek sh.a Vllaznia.

Ato i bëjnë thirrje kryetares së Bashkisë Voltana Ademi që të ulet në bisedime me prefektin për zgjidhjen e këtij problem.

“Administratori thotë nuk jeni me mu. Bashkia u thotë nuk jeni me mua.Mendimi im është që ky kontigjent punonjësish të kalojnë në zyrat e bashkisë dhe të marrin rrogat në bashkinë e Shkodrës.”- u shpreh Tukaj për mediat.

Fjalët Kyce

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *