Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Kèrcet kèq mes dy të rinjve, telefonata vë në lëvizje pòlicinë, çfarë u zbulua në vendngjarje

Tentoi të vri.ste me ármë zja.rri një shtetas, Pòlicia zbardhi ngjarjen në kohë rekord dhe árrestoi në flagrancë autorin dhe 2 shtetas të tjerë. Në sallën operative të DVP Fier ka ardhur një telefonatë nga shtetasi A. Y., se në fshatin Kreshpan një person kishte tentuar ta vr.iste. Pòlicia ka vlerësuar menjëherë situatën duke organizuar punën për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe árrestimin e autorit.

Falë veprimeve të shpejta operacionale dhe he.timore u bë e mundur zbardhja në kohë rekord e ngjarjes, identifikimi, lokalizmi dhe kapja në fla,grancë e autorit, shtetasit E. M., 35 vjeç, banues në Kreshpan, i cili ishte larguar nga vendngjarja.

Në vijim të veprimeve hetimore, Pòlicia ka árrestuar në fla.grancë edhe 2 shtetas të tjerë (të afërm të shtetasit E. M.), të cilët e kishin ndihmuar autorin duke i fsh.ehur ármën me të cilën ai kishte tentuar të vri.ste për motive të dobëta shtetasin A. Y., 32 vjeç, banues në Kreshpan.

Specialistët për Hetimin e Kr.imeve në Komisariatin e Pòlicisë Fier árrestuan në flagrancë, për moskallëzim kr.imi, shtetasit F. M., 69 vjeç dhe Z. M., 47 vjeç, banues në Kreshpan. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan árma e krimit (pistoletë me mulli) dhe 80 fi.shekë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprat pe.nale “Vra.sja e mbetur në tentativë”, “Mbajtja pa leje e ármëve dhe mun.icionit luf.tarak” dhe “Moskallëzim kr.imi, i kryer në bashkëpunim”.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *